4WD/diff lock 4×4 ja Difri luku kasutus

Posted · Add Comment

Kõikidel CFMOTO ATV-del ja UTV-del on võimalik kasutada kas ainult tagasilla vedu, tavapärast 4WD ehk nelja ratta vedu ning lisaks sellele on võimalik kasutada esisilla diferentsiaali lukustust mis tähendab, et kõik sõiduki 4 ratast veavad võrdselt.

Kuidas ja millal oleks neid otstarbekas kasutada:

 • 2WD: Kuival ning kõva pinnasega maastiku, kruusateedel või mistahes avalikel kõvakattega teedel on kõige mõistlikum kasutada ainult tagavrdu. Nii säästad kütust ning ka sõiduki juhitavus on pisut kergem.
 • 4WD: 4WD kasutus: 4WD-d ehk 4 ratta vedu võid kasutada igal maastikul iga ilma ja mis tahes põhjusel ilma piiranguteta.ATV juhtraua parema käepideme juures või (UTV) armatuurlaual on lüliti -plokk millel asub punane nupp kirjaga 4WD – Lülitades 4WD (punane nupp “sisse” rakendub 4WD ehk 4 ratta vedu ning sõiduki näidikute plokil süttib ka vastav märgutuli.
  NB! Lülitit ei tohi lülitada pööramise ajal, või sõidukiga samal ajal kiirendades.
  Ära lülita sisse ega ka välja 4WD-d sõites kiiremini kui 10km/h.
  4WD-d võib lülitada ka seisval masinal kuid mõningatel juhtudel tuleb siiski veidi gaasile vajutades sõidukil lasta liikuda 20-30 cm edasi,et vedu rakenduks. Sama liigutust võid korrata ka 4WD väljalülitamisel.
 • 4WD/ Duff lock: Ehk diferentsiaali lukusti: Sama lüliti-ploki teine (Kollane nupp) rakendab esisilla diferentsiaali lukustuse: 4WD/Diff lock on mõeldud parandamaks sõiduki läbivusvõimet eriti rasketes tingimustes.
 • Diff-Lock ehk esisilla lukku on soovitatav kasutada ainult: L käiguga ja otse sõitmisel.
  NB! Difri luku kasutus: Kui oled juba kuskil kinni ning vajad difri lukku siis kõigepelt keera rattad sõiduki suhtes otseks, lülita kollane nupp sisse, jälgi ,et näidikute plokil süttiks silla märkide vahel kollane “X”.
  NB! Difri lukk on rakendunud kui “X” märk näidikute ploki põleb -mitte ei vilgu. Vilkuv “X” tähendab et lukustus ei ole lõpuni rakendunud ning koormusel liikumine võib kahjustada difri lukku.
  NB! Difri lukku kasutades ei tohi sõidukiga keerata, ära lülita Difri lukku sisse ka juhul kui sul pole võimalik otse liikuda või kui sõiduki esirattad on sõiduki suhtes välja keeratud ning neid pole võimalik hetkel sõiduki suhtes otseks keerata.
  NB! Valest kasutusest rikutud difri lukk ei kuulu garantii juhtumi alla.