FINNTRAIL ATV ja OFF-ROAD riided

Finntrail sõidupüksid

Finntrail sõidupüksid on veekindlad tunkede tüüpi püksid. Nendega võid läbida kuni rinnuni ulatuvaid sügavaid veetakistusi ning samuti kaitsevad need Sind tugevate vihmahoogude ja pritsmete eest jäädes 100% kuivaks. Olemas on kahte tüüpi pükse: hingavad- ja neopreenist sõidupüksid. Samuti on kahte tüüpi jalanõude osa: sisseehitatud kummikud või sisseehitatud veekindlad neopreenist sokid, mis käivad spetsiaalsete saabaste sisse.

Mis vahe on sõidupükstel?

Spetsiaalsest hingavast membraankangast valmistatud püksid tagavad maksimaalse mugavuse. Need on kerged, mugavad ja hingavad, et kanda neid igal aastaajal. Neopreenist püksid on soojad ja talvel kandmiseks ideaalsed, kuid ei ole eriti hingavad, mistõttu soojade ilmadega võiks eelistada hingavast materjalist sõidupükse.

Mis vahe on sisseehitatud saabastel ja neopreenist sokkidel?

Sisseehitatud saabastega pükste eelis:
Lihtne selga panna ja puhastada.

Sisseehitatud saabastega pükste puudused:
Suhteliselt rasked, puudub hüppeliigese tugi, sügaval mudas kasutamisel võib libiseda.

Neopreenist sokkide eelised:
Kerged, kindel hüppeliigese tugi, maksimaalne kahjustus ja rebenemiskaitse, mugavus kogu päeva vältel hoides jalgu turvaliselt.

Membraankanga tüübid

Peaaegu võimatu on vahet teha kõige kallimate GORE-TEX või Jaapani, Taiwani või Korea analoogide membraankangaste vahel lihtsalt vaadates. Kanga vastupidavuse näitajate osas on siiski erinevus suur. Kanga rebenemiskindlus ja vastupidavus saavutatakse tänu täiendavate kaitsekihtide lamineerimisele. See sõltub riide kihtide arvust, mida rohkem kihte on seda vastupidavam kangas. Tavaliselt on sõidupüksid valmistatud 3 või 5 kihist. Finntraili sõidupüksid on valmistatud 5-kihilisest kangast, millel on tugevdatud kangas kiiresti kuluvatel osadel nagu reie sisekülg, istmik ja pükste alaosa.

Sõidusaapad 

Spetsiaalsed saapad on välja töötatud koos sõidupükstega kasutamiseks, kus neopreenisokk käib saapa sisse.

Kvaliteetsete saabaste omadused:

Valmistatud vastupidavast ja niiskuskindlast materjalist;
Vastupidav ja libisemisvastane tald;
Tugev hüppeliigese tugi;
Hoiavad jalgu ohutult saapa sees, et minimeerida õnnetusi.

Vastupidavast kummist ja suure mustriga tald vähendab kividel libisemise riksi ja kaitseb jalga.

Sõidujope

Sõidujope on valmistatud hingavast membraankangast. Sõidujope on lühem, kui tavaline jakk, ilma voodrita ja mahukate rinnataskutega. Jopet ei ole soovitatav kanda sõidupükste all, kuna vastasel juhul võib vesi või vihm pükstesse sattuda. Jope valimisel tuleks tähelepanu pöörata randmepaeltele, mis takistavad vee ja muda sissepääsu varrukasse, usaldusväärsetele vee- ja mudakindlatele taskutele ning vastupidavale tõmblukule. Paljudel jopedel on tavalise krõpsu asemel magnet sulgurid, mis on mudas ja vees sõitmisel parim valik.

Mida kanda sõiduriiete all?

Esimene kiht sõiduriiete all peaks olema pesu ja sokid. Soojadel aasta aegadel on soovitatav kasutada niiskust imavat aluskihti, mis kiirendab aurustumisprotsessi. Külmematel aastaaegadel kasutage soojapesu ja sokke, mis eraldavalt nahalt niiskuse ja hoiavad soojust. Väga külmadel ilmadel tuleb kasutada ka teist kihti. Teine kiht on tavaliselt valmistatud fliisist või Polartec® materjalist. Parim variant teiseks kihiks on soojapesu tunked Polar, mis sobivad ideaalselt sõidupükste alla.

Lisatarvikud

Toote valikust ei leia ainult riideid, vaid ka Teie väärisesemetele turvalisuse tagamiseks tarvikuid.

Kuidas valida õige sõidupükste suurus?

Mõõda vööümbermõõr kõige kitsamast kohast ja puusaümbermõõt seistes jalad koos. Vaadates suuruse tabelit leidke endale vastav suurus oma mõõtudele.

Valides ATV, UTV või SSV-ga sõitmiseks pükse lisaga jala sise pikkusele 2-3 cm.

Õige sõidujope suuruse valik?

ATV sõidujope suurus on võrdne Teie tegelikult kantava rõiva suurusega.

Kuidas valida õige saapa suurus?

Asetage paberitükk põrandale ja istuge toolile toetades jalg paberitükile. Jälgige oma jala kontuuri ja ja mõõtke enda jala pikkus kannast kuni suure varba otsani. Vaadake suuruse tabelit ja valige endale sobiv number! Kasutades sõidupükse neopreenist sokkidega või kahekihilisi termosokke lisage jala pikkusele 0.5 cm!

Kuidas hooldada sõiduvarustust?

PUHASTAMINE

Väiksema mustuse eemdaldamiseks piisab, kui kasutate seepi ja pesemisharja. Suuremate ja tugevamate plekkide eemaldamiseks kasutage ohutus kauguses kõrgsurvepesurit. Ärge kasutage pesuvahendeid.

PESEMINE

Masinpesu temperatuuril 30 °C ning pesurežiim „Käsi“ „delikaatne“. Toote eluea pikendamiseks kasutada masinpesu võimalikult vähe. Ärge kasutage trummelkuivatust ega keemilist puhastust.

MILLISEID VAHENDEID KASUTADA?

Membraanriide jaoks kasutada ainult spetsiaalseid pesuvahendeid. Ärge kasutage pulbervahendeid, riidepehmendajaid, loputusvahendeid ja valgendeid.

KUIVATAMINE

Laske rõivastel hästi ventileeritud ruumis nõrguda. Mõni tund hiljem laske täielikult toetemperatuuril kuivada ilma kuumutamata.
Ärge kunagi kuivatage sõiduvarustust soojusallikate (radiaatori, kamin, ahi, kütteseade) läheduses!

SAABASTE HOOLDUS

Sõidusaapad on valmistatud sünteetilisest materjalist ja nahast. Valede hoiustus- ja hooldustingimuste tõttu võivad need kiiresti kahjustuda. Vastupidavuse suurendamiseks on väga oluline järgida hooldusprotseduure:

Saapaid ei tohi pesa pesumasinas!

Peale igat kasutuskorda puhastage ja peske saapad liivast ja mustusest veega või spetsiaalse puhastusvahendiga.

Mustus ja liiv saapas võib põhjustada neopreenist sokkidele kahjustusi.

Kuivatage saapaid toatemperatuuril ilma kuumutamiseta. Ärge kuivatage saapaid soojusallikate (lahtine tuli, radiaator, kamin, ahi, kütteseade) läheduses. Kõrge temperatuur nõrgestab liimi ja pragundab sünteetilisi materjale, kahandab saapaid ja kahjustab kuju.