KIIVRID

Mootorratta või ATV-ga sõites ei ümbritse Sind kaitsev plekki ega turvavöö! Ainuke kaitsevahend on kaine mõistus ja hea mototehnika varustus. Motovarustus ei ole koht, kus raha kokkuhoida, kuna kokkuhoid tuleb omaenda tervise ja heaolu arvelt. Sõites tuleb alati riietuda nii, et oled silmapaistev ja nähtav kõigile! Kukkumine ei tohi tekitada sinus hirmutunnet, kuna tead oled soetanud endale parima mototehnika varustuse ja motokiivrid, mis Sind kaitsevad! 

Iseenda sõidus võid küll kindel olla, kuid kas ka kõik teised liiklejad on usaldusväärsed ja märkavad sõitjat? Enamik õnnetusi juhtub, kuna teised juhtid ei ole tähelepanelikud ja ei märka mootorratturit. Paremini silmapaistmiseks soeta endale erksavärviline kiiver ja muu turvavarustus ning pimedal ajal lisa helkurid nii sõidukile kui endale. Tee kõik endast olenev, et SIND märgataks!

Kõige olulisem on KIIVER! Kõige olulisem kiivrit valides on selle suurus. Sinu peakaitse peab tihedalt olema ümber pea ja põskede nii, et pead seal sees liigutada ei ole võimalik – seljuhul on see Sulle paras! Kiivrit valides hoia seda peas ja veendu, et ükski koht ei ole liiga tihkelt ega häirivalt, kuna sellest võid saada peale mõningast sõiduaega peavalu. Peavaluga sõitmine on ohtlik, kuna see häirib tähelepanu ja on ebamugav. Motokiivrit valides tee selgeks müratase ja ära lepi suure müraga, kuna see segab keskenudmist ja halvendab kõrvakuulmist.  Soovitatav on juurde osta sobiv kiivrisukk! Erksavärviline sõidukiiver teeb sind teiste juhtide seas rohkem märgatavamaks! Enne igat sõidukorda tee kõik kinnitusrihmad parajaks. Kiivrit tuleb hoiustada liigse soojuse, valguse ja tolmu eest – näiteks ostuga kaasa antud kiivrikotis.

Sõites kaitseb päikese eest visiir või päiksesirm. Eelistades päikseprille tuleb neid kindlasti proovida, et prillisang mugavalt istub kiivri ja pea vahel. Sama soovitus kehtib ka tavaliste prillide puhul, kuna häiriv prillisanga pea ja kiivri vahel võib põhjustada peavalu. Kõige parem päiksesirm on kiivri sisse ehitatud ja oluline on, et sirm oleks visiirist seespool. Tumeda kiivrivisiiri kasutamise juures tuleb arvestada, et pimedas tuleb visiir vahetada tavalise visiiri vastu. Päiksesirmi kasutamine kiivri sees on väga mugav, kuna vihma või pimeduse korral ei ole vaja teha lisapeatust, et visiiri vahetada või prillid ära võtta. Päiksesirm sõidab kiivri sisse ja saate sõitu jätkata läbipaistva visiiriga.

Visiir tuleb alati puhtana hoida, kuid juba lühike sõit suvel võib visiiri muuta putukalaipadest läbipaistmatuks. Visiiri puhastamiseks kasuta spetsiaalseid niiskeid lappe, nende puudumisel kasuta ära vett! Kuiva visiiri nühkimine teeb olukorra ja nähtavuse vaid kehvemaks! Võta kaasa alati igaksjuhuks veepudel ja salvrätikud juhuks, kui vett ei ole kusagilt võtta.

Enamik kiivri tootjaid soovitavad kiivrit vahetada iga paari aasta tagant. Märgates juba enne mingeid kahjustusi tuleb kiiver vahetada varem. Miks vahetada kiivrit iga paari aasta tagant, kui see ei ole kahjustatud? Selle kaitseomadused võivad aja ja kulumise tõttu halveneda ning kiivri omadused järjest paranevad. Suure tõenäosusega uus ostetud kiiver on parem, tugevam, kergem ja mugavam!

Motohobi motokeskuses on kiivreid väga suure valikus, meilt leiad nii ATV kiirvid, rolleri kiivrid ja laste kiivrid.
 Valikust leiad
AFX, Thor, Lampa, CFMOTO, LS2, Speed, CKX ja Airoh kiivrid!

Tule tutvu motokiivrite valikuga meie motokeskuses Kassisilma 6 ning leia endale sobivaim sõiduvarustus!